Exkurze – V zajetí...

Ve čtvrtek 9. 11. 2017 jsme v rámci předmětu základy přírodních věd navštívili vzdělávací exkurzi „V zajetí neživé přírody“, kterou v rámci týdne vědy a techniky uspořádal Geologický pavilón v Ostravě – Porubě.

Po příjezdu na místo nás čekala krásná prosklená budova a milé uvítání od vysokoškolských učitelů a studentů, kteří nás po celou dobu exkurze provázeli.

Studenti se formou zážitkových a soutěžních aktivit dověděli, jak vypadají různé minerály, na co používáme nerostné suroviny, jak se vyvíjel život v geologických dobách a jak poznáme chemické prvky ve vodě.

Nejzajímavější byl ale chemický koutek, kde sami studenti pomocí pipet, kádinek a různých laboratorních přístrojů stanovovali obsah draslíku, sodíku, fosforečnanů, vápníku a hořčíku v minerálce, Kofole, Coca-cole, Pepsi, běžné vodě z kohoutku a dokonce i v pivu.

V každém nápoji změřili i pH prostředí. Čím nižší je hodnota pH, tím je koncentrace vodíkových iontů vyšší tj. kyselost roztoku stoupá. Čím vyšší je hodnota pH, tím je roztok zásaditější. Neutrální hodnota je 7. Bylo zajímavé, že většina vzorků byla kyselá. Největší kyselost měla Coca-cola a Pepsi – hodnota přibližně 1,5 pH. Nejlépe dopadla voda z kohoutku a minerální voda – pH 6,5.

Program exkurze byl velice zajímavý, studenti se poutavou formou dověděli mnoho zajímavých a pro život potřebných informací.


  • Přípravné kurzy – Vyber si téma – lekce zdarma

    PŘIJĎ na téma, přijď v termínu, který Ti vyhovuje: Osnova 2017_18 Po zkušenostech z minulého školního roku, ve kterém jsme organizovali přípravný kurz z matematiky a žáci ZŠ byli s přístupem paní kolegyně Mgr. Renáty Davidové velmi spokojeni, rozšiřujeme nabídku i o přípravný kurz z českého jazyka a literatury. TERMÍN: 9. ledna -10. dubna 2018, […]

    Více informací
  • Zdravice našeho zakladatele školy

    Před 25 lety se školní branka Moravskoslezské obchodní akademie otevřela poprvé… Zdravice zakladatele školy k 25. výročí jejího založení Milí absolventi školy, srdečně Vás pozdravuji u příležitosti 25. výročí založení školy. Čtvrtstoletí existence školy je pro mě svátkem naplněným vzpomínkami na Vás. Jsem tuze rád, že jsem mohl právě s Vámi prožít téměř polovinu svého profesního […]

    Více informací

Přijímací řízení


Nejnovější videa


Přidejte se k nám na facebooku

To se mi líbí