Vánoce na MSOA

MSOA je malá škola rodinného typu a jako v každé jiné rodině se i zde dodržují tradice a zvyklosti předávané z ročníku na ročník.

V předvánočním čase je neopomíjenou tradicí naší rodinné školy společně oslavit Vánoce.

Žáci prvního ročníku si připravili divadelní představení Betlém, kde nám připomněli význam Vánoc a narození Ježíška v Betlémě. Je třeba zmínit, že každý první ročník pojme tuto tradici po svém a letos tomu nebylo jinak. První ročník měl kromě propracovaných kostýmů, vynikajícího zvukového aranžmá také skvěle obsazené herecké role a úžasného režiséra. Dokonce i slavná soška Oskara v kategorii „Režie vánočního Betlému“ letos dorazila do České republiky a to přímo do rukou Patrika Juríka – režiséra divadelní hry Betlém 2018.

Po slavnostní ceremonii spojené s udělováním Oskarů jsme si společně zazpívali vánoční písně a koledy.

Následovalo to, na co se všichni (nehledě na věk) těšili nejvíce „Co nám letos Ježíšek nadělil pod stromečkem?“. Každý z žáků i učitelů našel pod stromečkem malý dáreček.

Součástí předvánočních tradic je také pasování žáků prvního ročníku do stavu studentů MSOA žáky čtvrtého ročníku. Před celou školou se přečetl imatrikulační slib a poté si čtvrťáci jmenovitě volali na pódium prvňáky. Ti museli pokleknout a byli pasování, jako rytíři v dávných dobách, do stavu studentů MSOA. Převzali si slavnostní dekret a malý vánoční dárek vyrobený přímo žáky čtvrtého ročníku.

Bylo to krásné dopoledne provoněné vánočním cukrovím. A tak jak to bývá i v pohádkách, zazvonil zvonec a posledního školního dne v roce 2018 byl konec.

Krásné prožití svátků vánočních a mnoho úspěchů do nového roku přeje MSOA.

 

 

 


  • Everything is bigger in Texas

    V pátek 21. června strávili naši studenti tři hodiny s rodilým mluvčím. Jonathan každoročně navštěvuje naši školu a pořádá aktivity s našimi žáky. Letos jsme měli možnost dozvědět se spoustu informací o Jonathanově rodném Texasu, jeho historii a zajímavostech. Poté už následovaly hry, hádanky, soutěže a spousta, spousta konverzace v angličtině 🙂

    Více informací
  • Červen – Konzultační schůzky rodičů

    Ve čtvrtek 6. června 2019 v době od 16,30 do 18,00 hodin se uskuteční konzultační schůzky rodičů žáků 1.-3. ročníků. Těšíme se na viděnou. Sabina Paťorková a kolektiv pedagogů

    Více informací

Přijímací řízení


Nejnovější videa