Vysoká škola podnikání, a. s. Ostrava > Moravskoslezská obchodní akademie > Aktuality > Ostravská zelená domácnost – Solární elektrárna

Ostravská zelená domácnost...

Ve středu 19. 6. 2019 navštívili žáci naší školy rodinný dřevodům, který má na jižní střeše domu První solární elektrárnu v Ostravě -Plesné.

Dům je energeticky nenáročný a energii vytváří pomocí slunce. Systém vyrábí ročně tolik elektřiny, kterou přednostně spotřebuje dům, že přebytek poté prodává firmě obchodující s ekologicky vyrobenou elektřinou.

Před domem v dubnu 2010 zřídili Veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily, elektroskútry a elektrokola (první v celé Ostravě). Rodina rovněž disponuje elektromobily a elektrokoly.

Od pana Ing. Radovana Burkoviče jsme se dozvěděli, jak funguje jejich energeticky nenáročná domácnost a ekologická zahrada. Vysvětlil nám spoustu zajímavostí z oblasti ekologické veřejné dopravy, ekologického bydlení a možností, jak chránit naši planetu.

Renáta Davidová


  • Everything is bigger in Texas

    V pátek 21. června strávili naši studenti tři hodiny s rodilým mluvčím. Jonathan každoročně navštěvuje naši školu a pořádá aktivity s našimi žáky. Letos jsme měli možnost dozvědět se spoustu informací o Jonathanově rodném Texasu, jeho historii a zajímavostech. Poté už následovaly hry, hádanky, soutěže a spousta, spousta konverzace v angličtině 🙂

    Více informací
  • Červen – Konzultační schůzky rodičů

    Ve čtvrtek 6. června 2019 v době od 16,30 do 18,00 hodin se uskuteční konzultační schůzky rodičů žáků 1.-3. ročníků. Těšíme se na viděnou. Sabina Paťorková a kolektiv pedagogů

    Více informací

Přijímací řízení


Nejnovější videa