Workshopp v 1. ročníku

Studenty 1. ročníku dnes v hodinách ekonomiky navštívili zástupci Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, Ing. Pavel Adámek Ph.D. a Bc. Tomáš Hercig, s workshoppem na téma „Podnikání a podnikavost“.

Dozvěděli jsme se, že podnikání představuje řešení problémů – že náš nápad řeší něčí problém.

Vyslechli jsme spoustu zajímavých příkladů z praxe. A zamysleli se na výhodami „zaměstnání versus podnikání“.

Velice nás zaujal koncept „IKIGAI“, tedy vlastně „smysl života“, kdy jsme se měli zamyslet nad tím, co milujeme (co nás baví), co svět potřebuje, co nás uživí a v čem jsme dobří.

Na závěr si studenti zasoutěžili v krátkém on-line testu a tři nejlepší získali hezké odměny.

Ing. Eliška Galambicová

vyučující ekonomických předmětů a účetnictví

Zdroj obrázku: https://www.ikigai.cz/ikigai-smysl-zivota/


  • Návštěva vysoké školy

    V úterý 19. 11. 2019 se studenti společenskovědního předmětu 3. a 4. ročníku účastnili veřejné přednášky pana PhDr. Jana Svobody, předního českého psychologa s bohatou zkušeností zejména s pedagogickou psychologií, který již přes 15 let působí na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity a řadu let působil jako poradenský psycholog a psychoterapeut. Naši žáci nakoukli pod pokličku vysokoškolské přednášky, která […]

    Více informací
  • Jak na cestu k úspěchu

    Ve středu 13. 11. 2019 naši školu navštívily dvě úžasné ženy z Celostního centra zdraví a vzdělávání ŽIVA. Paní Ing. Petra Sulyanová, CPC a paní Ing.  Jindra Roubcová naše studenty 3. ročníku dvě vyučovací hodiny podněcovaly a motivovaly k přemýšlení, hloubání a sebepozorování. Tématem našich dvou hodin s nimi bylo „Sebepoznání a sebeuvědomění jako cesta […]

    Více informací

Přijímací řízení


Nejnovější videa